Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! – ponad 130 partnerów kampanii

Posted on Category:Inwestycje alternatywne

Razem z mediami, instytucjami, organizacjami i konsumentami ostrzegamy przed fałszywymi inwestycjami i scamem na znaną osobę lub firmę. Dziękujemy partnerom kampanii za dotychczasowe zaangażowanie. Cały czas zapraszamy do wspólnych działań edukacyjnych.

Trwa kampania społeczna Prezesa UOKiK, która wystartowała w Światowym Dniu Konsumenta. W ciągu blisko dwóch miesięcy na bezpłatną emisję i publikację przygotowanych w ramach akcji 30-sekundowych spotów oraz materiałów informacyjnych zdecydowało się już ponad 130 podmiotów.

Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! – ponad 130 partnerów kampanii

Sprawdzaj, czytaj, pytaj

Superzyskowne, pozbawione ryzyka inwestycje w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje lub obligacje? Reklamy obiecujące duży zysk z wizerunkiem znanych osób lub firm użytym bez ich wiedzy i zgody? Jeden klik i zysk w mig? Niestety, to może być oszustwo, dlatego Prezes UOKiK apeluje: Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! i zaprasza do włączania się w kampanię.

– Bardzo dziękuje wszystkim, którzy dotąd zaangażowali się w działania ostrzegające konsumentów przed oszustwami na „znaną osobę”. Dziękuję za bezpłatne emisje spotów, publikacje materiałów, a także udostępnianie materiałów informacyjnych. Wspólnie ostrzegamy przed fałszywymi inwestycjami oraz zachęcamy do podejmowania przemyślanych decyzji finansowych. Wszyscy jesteśmy konsumentami, dlatego też zachęcam do dalszego dzielenia się wiedzą i włączania się w tę ważną społecznie akcję – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Włącz się w naszą akcję

Komplet materiałów, w tym  spoty, grafiki – w formatach do publikacji w radiu, telewizji oraz w internecie, mediach społecznościowych, a także na nośnikach w przestrzeni publicznej, można pobrać za strony https://uokik.gov.pl/kampanie-spoleczne. Pobierz i udostępnij!

Tagi: , , , , , , ,